Milé děti a rodiče :-)

• Mateřská škola

Vloženo: 23. březen v 11:08

Vážení rodiče, milé děti,

už 2. týden se nesejdeme, tak nás napadlo, že kdo chce, může si na školku zahrát doma. smiley

Houbičky by si povídaly o knížkách. Učily by se s nimi správně zacházet a hledaly, co knihy ukrývají. V kuchařských knihách by objevily recepty a zkusily si něco uvařit, ve zpěvníku písničku, kterou bychom si zazpívali. Doma můžete jako hudební nástroj použít třeba vařečky (budou se hodit i později).

V atlasech světa najdeme mapy a hrajeme si na cestování - vlakem, letadlem, lodí.

Z knížek  pro děti se učíme říkadla, která rytmizujeme hrou na tělo - tleskáme, plácáme do stehen, dupeme, ťukáme (třeba i vařečkami). A hlavně objevujeme pohádky, čteme, vyprávíme, poznáváme je podle obrázků a hrajeme jako divadlo. Loutky můžete vytvořit třeba z vařečky. Z papíru můžete složit knížku a nakreslit do ní oblíbenou pohádku.

Kdo chce, může nám svou loutku nebo knížku vyfotit a poslat na email: skolkamalesov2@seznam.cz

Těšíme se na vás, milé děti.

P. uč. Mirka a Šárka

Housenky by měly stejné téma, jen by procvičovaly navíc dějovou posloupnost a převyprávění příběhu.

Milé housenky, kdo chce, může vytvořit svou obrázkovou knihu a také ji vyfocenou poslat na email. Určitě si také zahrajte s rodiči pexeso a určujte 1.hlásku ve slově, při Člověče nezlob se procvičujte  počítání.

Zdraví vás p.uč. Zuzka a Lada

Těšíme se na Vaše krásné výtvory, dětičky. smiley wink