Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Distanční výuka 12.4.-16.4.2021

  • Mateřská škola

Vloženo: 11. dubna v 19:00

Zobrazeno: 207×

Milé děti smiley,

tento týden by za námi přijela mašinka Tomáš. A víte proč? Protože by nám chtěla něco málo povědět o dopravě, dopravních prostředcích a také dopravních značkách smiley.  Povídej si o tom s rodiči – co znamená slovo doprava, jaké máme dopravní prostředky – zkus pojmenovat. Poznáš při procházce s rodiči některé dopravní značky? Zkus je pojmenovat smiley.

Zazpívej si a zatancuj - věřím, že u toho zažiješ spoustu legrace

Přechod pro chodce - Co ale určitě znáš a používáš to při procházce s maminkou a tatínkem je přechod pro chodce. Dokážeš ho nakreslit, vyrobit? Najdeš při procházce s rodiči přechod pro chodce, semafor, dopravní značku? Co musíš udělat, než přejdeme silnici?

Semafor - A co takový semafor? Proč je důležitý? A víš jaké má barvy a co jaká barva znamená? Semafor si můžeš i vyrobit, namalovat, vymodelovat. Budu moc rádasmiley.

Hra Semafor: Můžeš si i na semafor zahrát – vyrob si tři kroužky, vybarvi je (barvy semaforu) a vystřihni. Popros maminku nebo sourozence a domluvte se na zvukovém signálu (tlesknutí, slovo TEĎ, dupnutí). Až zazní zvukový signál, zkus semafor sestavit – dávej pozor, dodrž správné pořadí barev. Povedlo se ti? Kroužky zamíchej a zkus znovu.

Také se zeptej rodičů proč je důležitá v autě autosedačka a bezpečnostní pás.

Začalo nám jaro a určitě už si jezdil/a na svém kole. A co taková helma? Proč ji musíme mít? Ukážeš mi, jak si umíš správně helmu nasadit? smiley

Stavba silnice - Chlapci, ale i dívky - máte doma autíčka, mašinky, koleje? Tak šup, zkus postavit tu největší silnici. Doplň je dopravními prostředky a nezapomeň na dopravní značky a také semafor smiley. Můžeš postavit i koleje nebo co třeba takové letiště?

Řidičský průkaz - A víte, co musí každý řidič u sebe mít, když jede autem? Řidičský průkaz. Popros rodiče, ať ti ho ukážou. Můžete si doma zahrát na policisty, a než pojedete autem s rodiči, zeptej se rodičů, zda mají u sebe řidičský průkaz. Pokud ho nebudou mít, můžeš pro své rodiče vymyslet nějaký úkol za to, že ho nemá. Zkus si svůj řidičský průkaz taky vyrobit a můžeš si ho vzít do auta taky. smiley

Kresba s rodiči: Auto(kolo, letadlo, vlak) snů/budoucnosti

 

Dole Ti přikládám pracovní listy a můžeš si zase vybrat, co by tě tento týden bavilo smiley. Já už se zase budu těšit, až mě překvapíš – protože jste naše šikulky a moc nám chybíte!

Ve čtvrtek 15.4.2021 se opět sejdeme ON-LINE v čase 16:00. Odkaz opět pošlu do e-mailu.

Paní učitelka Deniska